Protetyka

Protetyka to dział, który zajmuje się odbudową i uzupełnieniem  braków zębowych.

Korony i mosty to rodzaj stałych, czyli nie wyciąganych z ust uzupełnień protetycznych. Jeśli w wyniku próchnicy czy złamania możemy wykorzystać część korony zęba, lub chociaż jego korzeń, wtedy rozwiązaniem jest pojedyncza korona.
Jeżeli został utracony cały ząb, to wówczas potrzebny jest most, czyli korony połączone ze sobą. Trwałość koron i mostów  zależy od higieny jamy ustnej oraz regularnych wizyt kontrolnych. Licówki to rodzaj porcelanowych „tipsów”, które nakleja się na zęby. Dzięki nim można poprawić kształt i kolor zębów oraz uatrakcyjnić swój uśmiech. Wymagają spiłowania tylko niewielkiej ilości szkliwa od strony zewnętrznej zęba.

Uzupełnienia ruchome to protezy, które pacjent może sam zakładać i zdejmować. W zależności od rozległości uzupełnionych braków zębowych, protezy ruchome dzieli się na protezy częściowe i całkowite.

Gabinet stomatologiczny „DENT-MED” posiada w swojej ofercie wszelkie możliwe rozwiązania z zakresu protetyki stomatologicznej. Niektóre z oferowanych przez nas rozwiązan to:
korony i mosty pełnoceramiczne,
korony teleskopowe,
protetyka na implantach,
protezy elastyczne,
licówki, wkłady koronowe porcelanowe.
Z największą pieczołowitością dobieramy  optymalne  rozwiązania  protetyczne dla Twoich zębów, łącząc przy tym trwałość i estetykę wykonywanych przez nas uzupełnień i korekt. Dzięki ścisłej współpracy lekarzy z technikami zapewniamy wysoką jakość wszystkich wykonywanych przez nas prac protetycznych.
Na stałe uzupełnienia protetyczne udzielamy 2-LETNIEJ GWARANCJI.